7 سوال مهم قبل از ازدواج

7 سوال مهم که باید قبل از ازدواج بپرسیم

عاشق شدن احساس فوق العاده ای است اما عاشق ماندن یک مهارت خاص است. هر زوجی باید توانایی گفتگو درباره همه چیز را در خود گسترش دهد. شاید فکر کنید همسر آینده تان را می شناسید ، اما موارد متعددی وجود دارد که قبل از ازدواج درباره آنها صحبت نکرده اید. همین حالا این کار را انجام بدهید تا  بتوانید یک رابطه ماندگار داشته باشید.

در این جا به هفت موضوع مهمی اشاره می کنیم که قبل از بستن پیمان ازدواج باید درباره شان صحبت کنید:

1.پول

چطور می خواهید با مسائل مالی برخورد کنید؟ چه کسی صورتحساب ها را می پردازد، پس انداز می کند یا برای  اوقات فراغت هزینه می کند؟ آیا از یک برنامه مالی خاص پیروی می کنید؟ آیا معمولا ایده ی خوبی است؟ چه میزان باید پس انداز کنید؟ اگر یکی از شما درآمد بیشتری داشته باشد به این معنی است که کنترل بیشتری روی پول خواهد داشت؟ آیا یک حساب مشترک خواهید داشت یا حساب های جداگانه؟ کدام هزینه ها ضروری و کدام یک تجملی است ( رفتن به رستوران ، سینما ، استفاده از تاکسی تلفنی ، تعطیلات و ... ) ؟ بدهی ها و دارایی های زمان ازدواج و بعد از آن به چه شکلی پرداخت می شود؟ پول یکی از موضوعات مهمی است که زوج ها درباره آن بحث می کنند و متاسفانه یکی از دلایلی است که موجب جدایی زوج ها می شود.

2.فرزندان

 آیا در یک زمان مشخص فرزند می خواهید؟ آیا هر دو موافق هستید که چه موقع و چند تا فرزند داشته باشید و چگونه از آنها مراقبت کنید؟ روش پدر و مادری شما چگونه خواهد بود؟ آیا می توانید به صورت تیمی کار کنید و  در یک جبهه متحد باشید؟  اگر  بچه دار نشوید چه خواهید کرد؟ چطور باید بچه ها را تربیت کنیم؟ بچه ها نعمت خدا هستند اما قطعا استرس وارد رابطه می کنند. بر این اساس برنامه ریزی کنید.

3.شغل

 چطور درباره  اشتغال گفتگو خواهید کرد؟ آیا هر دویتان کار می کنید؟ چند ساعت در هفته ؟ آیا یکی از شما دو نفر می تواند کار نکند ؟ تحت چه شرایطی ؟ اگر برای یکی از شما دو نفر فرصت شغلی پیدا شود در جایی دور از خانواده ی دیگری ، آیا حاضر به نقل مکان به جای دیگر هستید؟ آیا سطح اهداف و آرزوهایتان یکسان است یا با هم تفاوت دارد؟ آیا با تفاوت این اهداف مشکلی ندارید؟ اگر اهدافتان یکسان باشد موجب رقابت می شود و چطور در دراز مدت آن را مدیریت می کنید؟ شغل بخش بزرگی از زندگی هر فرد است ( یک سوم از شبانه روز به آن پرداخته می شود)  بنابر این مهم است که هر دوی شما بدانید در آینده و زندگی مشترک شغلتان چه نقشی خواهد داشت.

4.اوقات فراغت

 چه فعالیت هایی را دوست دارید با هم یا دور از هم انجام دهید؟  چطور وقت  بازی یا اوقات فراغت را می گذرانید؟ انتظارات شما درباره اوقات فراغتتان بعد از ازدواج چیست؟ چه مدت زمانی را با هم ، تنها و یا با دوستان خود صرف می کنید؟ آیا به دوستان یکدیگر احترام می گذارید؟ کارهای خانه را چطور تقسیم می کنید؟ چه میزان از وقت آزاد خود را صرف کارهای منزل خواهید کرد؟ از کدام یک از کارهای خانه بیزارید و کدام را دوست دارید؟ کدام یک از کارهای منزل برای هر یک از شما اهمیت دارد؟ بعد از کار،  وقت آزاد و کارهای منزل هم نقش مهمی در رابطه شما دارند. بهتر است در این باره به تعادل برسید.

5.رابطه جنسی و ارتباط صمیمانه

آیا نیازهای جنسی شما با هم سازگار است؟ آیا هر یک از شما به چیزهای بیشتر ، کمتر یا متفاوتی نیاز دارید؟    آیا می توانید  آزادانه در این باره صحبت کنید تا بتوانید درباره تغییرات آینده نیز حرف بزنید ؟  برای این که در این باره صحبت کنید چه کمکی می توانید به دیگری کنید؟ آیا همسر شما در حد انتظارتان مهربان و با محبت است؟ هر یک از شما چطور دوست دارید محبت و ارتباط صمیمانه تان را نشان بدهید؟ هر یک از شما دوست دارید چگونه مورد محبت دیگری قرار گیرید؟ هر یک از شما تا چه اندازه دوست دارید در بین دیگران محبت خود را به هم نشان دهید؟

6.والدین همسر

 آیا مسائل خانواده بزرگ همسر  اهمیت خاصی برایتان دارد؟ هر یک از همسران احتمالی به چه شکلی حد و حدود خانواده را مشخص می کنند و آیا دیگری از این مسئله ناراحت است؟  والدین همسر در زندگی شما به عنوان یک زوج چه نقشی دارند؟ وقتی بچه دار بشوید نقش آنها چگونه خواهد شد؟ چند وقت یکبار باید با آنها دیدار کنید ؟ اگر بستگانی خارج از شهرتان دارید ، آیا  آنها را به منزل دعوت خواهید کرد؟ چند وقت یکبار؟  چطور برنامه تعطیلات را با خانواده ها مدیریت می کنید؟  در تصمیم گیری ها اعضای خانواده یا والدین چه میزان نقش دارند؟ آیا نقش اول شما نقش همسر است یا بخشی از یک خانواده بزرگتر هستید که تاثیر زیادی بر شما دارد؟ به خاطر داشته باشید وقتی ازدواج کنید خانواده با شما همراه می شود و یک زوج سالم در کنار این همراهی رابطه شان را شکل می دهند.

7.موارد مهم

آیا در رابطه تان مسئله ای هست که قبل از ازدواج نیاز به پرداختن به آن باشد؟ آیا موردی مانند خشونت ، مواد مخدر/ الکل ، بیماری روحی ، مسائل شخصی ، یا موارد گذشته ای  وجود دارد که بتواند رابطه تان را تحت تاثیر قرار دهد از جمله ازدوا ج قبلی ، فرزند یا کمک ماهیانه به همسر سابق ؟ آیا هر یک از شما از روش حفظ سلامت دیگری رضایت دارد؟ آیا عادات یا تمایلات یکی برای دیگری آزار دهنده است ( سیگار ، پرخوری  یا کم خوری) ؟ آیا مسائلی از روابط قبلی وجود دارد که این رابطه را تحت تاثیر قرار دهند مانند اعتماد ، بی اطمینانی یا مشکل در مدیریت اختلافات؟ آیا اعتماد به دیگری برایتان اهمیت دارد؟  با صحبت نکردن درباره این موارد آنها از بین نمی روند ، دوباره باز خواهند گشت.

وقتی این متن را می خوانید برخی پاسخ ها را می دانید. اما اندکی فکر کنید تا موضوع را بهتر درک کنید و موقعیت همسرآینده را بدانید. اگر پاسخ ها را  نمی دانید بنشینید و درباره آن گفتگو کنید. این بحث ها شاید کمی زمان بگیرد اما در آینده رابطه ای ماندگار به شما هدیه می دهد.رازهای ازدواج موفق

در نهایت درباره این موضوعات فقط یکبار حرف نزنید. به خاطر داشته باشید که این موضوعات در تمام طول زندگی شما با  هم اهمیت خواهند داشت. تغییر دادن پاسخ ها اشکالی ندارد اگر به گفتگو ادامه بدهید می توانید با تغییر موضع دیگری نیز به خوبی کنار بیایید.

 

مقالات مرتبط

پرده بکارت ساختاری  آناتومیکی از دستگاه تناسلی ادراری در جنس مونث است. در اندام تناسلی...
26 ارديبهشت, 1395 - 04:31 11،740
این مقاله بر اساس تحقیقات علمی انجام شده نوشته شده و مقالات رفرنس در انتهای مقاله درج گردیده...
11 مرداد, 1394 - 06:40 166،158
ذهنیت زنان در مورد اندازه سینه خودشان با نظر مردان در مورد اندازه سینه آنها بسیار متفاوت است....
9 مرداد, 1394 - 09:40 40،266
در اینجا به چند نکته ضروری و علمی به نقل از متخصصان معروف دنیا در رابطه دانستنی های قبل از...
3 مرداد, 1394 - 04:43 9،233
تصور کنید که زوجی را که نامزد کرده اند چند هفته قبل از ازدواج شان ملاقات می کنید. می بینید که...
20 تير, 1394 - 08:40 5،746
بخش عمده ای از شادی یک زن در زندگی در ارتباط مستقیم با درک درست زن از شوهرش و متعهد کردن او به...
17 تير, 1394 - 08:40 5،004

دیدگاه تان را بیان نمایید