درمان های طبیعی جوش های سر سیاه بینی و صورت

درمان های طبیعی جوش های سرسیاه بینی و صورت

چطور می توان با درمان های خانگی و روش های طبیعی از جوش های سرسیاه خلاص شد؟

جوش های سرسیاه یکی از مشکلات پوستی هستند که قطعا دوست دارید هرچه سریع تر از آنها رها شوید. این جوش ها برآمدگی های کوچکی هستند که با بسته شدن مجرای فولیکول های مو ایجاد می شوند. این جوش ها سطحی تیره رنگ دارند که ناشی از اکسیداسیون است و می تواند نمای بسیار زشتی داشته باشد. جوش های سرسیاه شکلی از آکنه هستند اما نباید بگذارید نام آکنه موجب نگرانی زیاد شما شود. در حقیقت این شکل از آکنه به آسانی درمان می شود. خیلی آسان می توانید جوش های سرسیاه را با درمان های خانگی از روی بینی و صورت خود حذف کنید. درمان های خانگی سرسیاه ها اصلا پر هزینه نبوده و تنها روش هایی موثر و بی خطر برای پوست می باشند. در این جا برخی روش های درمان خانگی طبیعی برای از بین بردن سریع جوش های سرسیاه ذکر شده اند.

اگر تنها روی بینی شما جوش سرسیاه دیده می شود و می خواهید سرسیاه های بینی تان را از بین ببرید این لینک را مطالعه کنید

1. گوجه فرنگی برای از بین بردن جوش های سر سیاه

گوجه فرنگی

خواص ضد عفونی کننده ی گوجه فرنگی برای بازکردن منافذ و خلاص شدن از سرسیاه ها موثر است. یک گوجه فرنگی را له کرده و از آب وگوشت آن به عنوان یک درمان صورت استفاده کنید. شما باید آن را روی مناطقی از صورت که سرسیاه ها در آن دیده می شوند متمرکز کنید. در صورت امکان بگذارید شب را روی صورت تان بماند. این روش درمانی سرسیاه ها را خشک خواهد کرد. با این کار جوش های سرسیاه به صورت طبیعی از روی پوست ناپدید خواهندشد. گوجه فرنگی همچنین باعث درمان جای جوش و از بین رفتن لکه های تیره پوستی می شود.

2. لیمو ترش برای از بین بردن جوش های سر سیاه

لیمو ترش

لیموی ترش هم خواص ضد عفونی و آنتی اکسیدان دارد و به همین خاطر درمان خانگی پرطرفداری در از بین بردن سرسیاه های روی بینی و صورت است. چون لیمو کاملا اسیدی است باید آن را با مقدار کمی آب رقیق کنید تا پوست را تحریک نکند.  به این مخلوط نمک هم اضافه کنید تا تاثیر بهتری داشته باشد. این مخلوط را روی صورت و بینی بمالید. بگذارید تمام شب روی صورت بماند و صبح آن را با آب ولرم بشویید.  نمک و اسید طبیعی موجود در لیمو ترکیب عالی در خشک کردن سرسیاه ها می باشد. فورا متوجه خواهید شد که سرسیاه ها کم تر شده اند. پوست شما تمیزتر و درخشان تر نیز  می شود.خواص لیمو ترش و کاربرد آن در زیبایی پوست

3.  ماسک سفیده تخم مرغ و عسل برای از بین بردن جوش های سر سیاه

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل

شما می توانید  با استفاده از سفیده تخم مرغ خام و عسل یک خمیر موثر در از بین بردن سرسیاه ها درست کنید. این خمیر را روی تمام صورت بمالید و بیشتر روی بینی و بخش هایی که سرسیاه ها قابل رویت هستند قرار دهید.  خمیر را سی دقیقه و یا تا زمانی که خشک شود روی صورت بگذارید.  با استفاده از آب گرم خوب صورت تان را بشویید.این درمان سرسیاه ها را از بین می برد و ضمنا صورت را شفاف و درخشان می کند.

چند لایه بردار طبیعی برای خلاص شدن از سرسیاه های صورت و بینی

4. لایه بردار  شکر و عسل برای از بین بردن جوش های سر سیاه

لایه بردار شکر و عسل

مقدار کافی شکر را با عسل مخلوط  کنید تا یک لایه بردار طبیعی صورت بسازید. بعد از پاک کردن و تمیز کردن  صورت،  از مخلوط عسل و شکر برای لایه برداری بینی و دیگر بخش های صورت که سرسیاه ها در آن دیده می شود استفاده کنید. این لایه بردار پوست های مرده را برمی دارد تا اجازه ظاهر شدن به سرسیاه ها را بدهد. هنگامی که سرسیاه ها در پوست ظاهر شدند آسانتر می توان آنها را از بین برد. این روش راهی موثر برای از بین بردن سرسیاه های صورت و بینی است. اسکراب لایه بردار شکر و ویتامین E برای نرمی و شادابی پوست

5. جوش شیرین برای از بین بردن جوش های سر سیاه

جوش شیرین

با اضافه کردن چند قطره آب روی جوش شیرین خمیری از آن بسازید به گونه ای که شبیه بستنی آب شده باشد. آن را فقط روی قسمت هایی که سرسیاه دارند بمالید. مراقب باشید که این خمیر را با حرکات ملایم ماساژبدهید تا به پوست آسیب نرساند. سپس با آب گرم بشویید. مخلوط جوش شیرین سرسیاه ها را خشک خواهد کرد. جوش شیرین خواص سفید کنندگی نیز دارد که موجب درخشش پوست نیز می شود. کاربرد های دیگر جوش شیرین در زیبایی پوست را در اینجا مطالعه کنید.

6. لایه بردار لیمو و شکربرای از بین بردن جوش های سر سیاه

لایه بردار لیمو و شکر برای از بین بردن جوش های سر سیاه

یک لیموی کوچک را آب بگیرید و روی شکر سفید یا قهوه ای بریزید تا به شکل یک مخلوط غلیظ در بیاید. از این ترکیب می توانید برای لایه برداری بینی و صورت استفاده کنید تا سرسیاه ها را از بین ببرد.

شکر اسید موجود در لیمو را خنثی می کند و آب لیمو هم سختی شکر را از بین می برد. این دو با هم یک لایه بردار موثر بوجود می آورد که سرسیاه ها را از بین برده و دیگر لکه های صورت را کم رنگ می کند.

7.  ماسک عسل و دارچین برای از بین بردن جوش های سر سیاه

ماسک عسل و دارچین

نصف یک قاشق چایخوری دارچین را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید. آن را روی پوست بمالید و بگذارید 5 دقیقه بماند. بعد آن را با آب ولرم بشویید. این کار به پاک شدن منافذ کمک می کند و  سرسیاه های روی بینی و صورت را از بین می برد.

8. انواع اسکراب جوی دو سر برای از بین بردن جوش های سر سیاه

 • اسکراب جوی دوسر و ماست : ترکیبی از جوی دو سر و ماست برای خلاص شدن از سرسیاه ها فوق العاده است.

اسکراب جوی دوسر و ماست

 • اسکراب  جو دوسر با  عسل و گوجه فرنگی : یک قاشق عسل را با آب چهار گوجه فرنگی و مقدار کافی جوی دوسر مخلوط کنید تا یک خمیر به دست بیاید.
 • آن را روی پوست بمالید تا سرسیاه ها را از بین ببرد.
 • بعد از 10 دقیقه آن را بشویید.
 • این کار را مرتبا انجام دهید تا پوست کاملا تمیز شود.

اسکراب جو دوسر با عسل و گوجه فرنگی

 • اسکراب جو دوسر با لیمو و روغن زیتونا: شما می توانید به همین صورت خمیری از ترکیب سه قاشق غذاخوری ماست ، چند قطره آب  لیمو ، دو قاشق غذاخوری جوی دو سر و چند قطره روغن زیتون درست کنید. این خمیر راروی تمام صورت بمالید. چند دقیقه صبر کنید و بعد صورت را با آب بشویید.

اسکراب جو دوسر با لیمو و روغن زیتون

9.  انواع لایه بردار زردچوبه  برای از بین بردن جوش های سر سیاه

 • زردچوبه  در از بین بردن لک های کوچک کارآیی خوبی دارد و به همین صورت هم می توانید از آن برای از بین بردن سرسیاه ها استفاده کنید. زردچوبه همچنین در از بین بردن جای جوش نیز موثر است.
 •  لایه بردار زردچوبه و نعنا: برای درست کردن خمیر دو قاشق غذاخوری از عرق نعنا را با پودر زرچوبه مخلوط نمایید.
 • اکنون این خمیر را مستقیما روی سرسیاه ها قرار دهید و آن را چند دقیقه نگاه دارید تا خشک شود و سپس با آب ولرم بشویید.

لایه بردار زردچوبه و نعنا

 • لایه بردار زردچوبه و شیر با چوب صندل: شما می توانید به همین شکل خمیر غلیظی را با مخلوط کردن پودر زرچوبه ، شیر و چوب صندل قرمز درست کنید. این خمیر را روی بخش های مبتلا قرار دهید و بعد از ده دقیقه پوست را با آب بشویید.

لایه بردار زردچوبه و شیر با چوب صندل

10. نمک سولفات منیزیم  برای از بین بردن جوش های سر سیاه

نمک سولفات منیزیم برای لایه برداری جوش های سر سیاه

 • یک روش موثر و طبیعی برای خلاص شدن از سرسیاه ها نمک سولفات منیزیم است.
 • یک قاشق چایخوری نمک سولفات منیزیم و چند قطره ید را در کمی آب گرم بریزید تا نمک کاملا در آن حل شود. بگذارید مخلوط  خنک شده و به دمای اتاق برسد.
 • این مخلوط را با کمک پنبه روی قسمت های مبتلای پوست قرار دهید و صبر کنید تا خشک شود.
 • به آرامی آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

11.  ماسک شنبلیله  برای از بین بردن جوش های سر سیاه

ماسک شنبلیله

 • یکی ازآسانترین راه های طبیعی برای از بین بردن سرسیاه ها شنبلیله است.
 • با استفاده از مخلوط کردن برگ های تازه شنبلیله و کمی آب خمیری غلیظ درست کنید.
 • آن را روی مناطق مبتلا قرار دهید و بگذارید تقریبا خشک شود. حدود 10 الی 15 دقیقه
 • بعد از خشک شدن آن را با آب ولرم بشویید.
 • آن را هر روز استفاده کنید.

تاثیر شنبلیله در خوش فرم شدن و برجسته سازی سینه ها

 تونرهای طبیعی برای از بین بردن سرسیاه های صورت و بینی

12. تونر روغن زیتون و آب لیمو ترش  برای از بین بردن جوش های سر سیاه

تونر روغن زیتون و لیمو ترش

مقدار مساوی روغن زیتون و آب لیمو را مخلوط کنید تا یک تونر موثر صورت برای از بین بردن سر سیاه ها درست شود. با استفاده از یک پنبه  این مخلوط را روی تمام صورت بمالید.  شما باید بیشتر روی بینی تمرکز داشته باشید.  این کار را هر روز انجام بدهید . متوجه خواهید شد که به سرعت سرسیاه ها از بین می روند.

13. تونر سرکه سیب و نعنا  برای از بین بردن جوش های سر سیاه

تونر سرکه سیب و نعنا

اسیدهای طبیعی موجود در سرکه سیب یک تونر طبیعی عالی برای مبارزه با سرسیاه های صورت و بینی است. سرکه سیبی که در فروشگاه ها یافت می شود غلظت بسیار زیادی دارد و برای همین باید آن را با آب مخلوط کنید تا خاصیت اسیدی آن کمتر شود. این ترکیب یک تونر موثر برای از بین بردن سرسیاه های صورت و بینی خواهد بود.

سرکه سیب به تجزیه مواد تشکیل دهنده سرسیاه کمک می کند و نعنا هم خاصیت خنک کنندگی و جمع کردن پوست را دارد. اگر بخش های مبتلا به سرسیاه حالت متورم یا تحریک شده دارد ( برای مثال آن را فشار داده باشید هر چند که نباید این کار را انجام دهید) منتول موجود در نعناع می تواند به کاهش التهاب کمک کند. التهاب موجب سخت تر شدن مواد موجود درون منافذ می شود.  طرز تهیه ماسک نعناع برای درمان جای جوش

شما به این مواد نیاز دارید:

3 قاشق غذاخوری سرکه سیب

3 قاشق غذاخوری برگ نعنای تازه خرد شده

مقداری آب

پنبه

سرکه و نعنا را در بطری کوچکی با هم مخلوط کنید و بگذارید یک هفته در جای تاریکی بماند. سپس آن را صاف کرده و یک فنجان آب به آن  اضافه کنید و تا شش روز در یخچال نگهداری کنید. شب ها آن را استفاده کنید و ابتدا صورت را با آب شسته و سپس با استفاده از پنبه تمیز تونر را روی پوست بمالید. بگذارید تا صبح  یا چند ساعت روی پوست بماند و صبح آن را با آب بشویید.  بعد از آن یک مرطوب کننده به پوست بزنید.

14. تونر روغن درخت چای یا روغن تی تری  برای از بین بردن جوش های سر سیاه

روغن تی تری

این روغن که به داشتن خواص ضد عفونی کننده مشهور است لک های پوستی را درمان می کند و بهترین درمان برای سرسیاه های پوست است. هر روز این روغن را به صورت بمالید. باید توجه خاصی بر بینی داشته باشید که مستعد ابتلا به سرسیاه هاست. این کار نه تنها به از بین رفتن سرسیاه ها کمک می کند بلکه مانع از بروز مجدد آنها می شود.

15.  تونر چای سبز برای از بین بردن جوش های سر سیاه

تونر چای سبز

یکی از ملایم ترین و موثرترین روش ها برای از بین رفتن سرسیاه ها مالیدن چای سبز روی پوست است. خواص آنتی اکسیدانی آن به پوست کمک می کند تا  آلودگی ها و باکتری های تجمع کرده در آن که منجر به شکل گیری آکنه از جمله سرسیاه ها می شود ، از بین برود.  وقتی  چای سبز را هر روز استفاده کنید پوستی عاری از سرسیاه خواهید داشت.

روش های مفید دیگر برای خلاص شدن از سرسیاه های بینی و صورت

16. خلاص شدن از  جوش های سرسیاه  با استفاده از چسب

چسب اوهو برای ازبین بردن جوش های سرسیاه

 • مقداری چسب غیر مضر تهیه کنید . شما می توانید همان چسب هایی را به کار ببرید که برای کاردستی مدرسه استفاده می کردید. مثل چسب پی وی یا اوهو
 • صورت خود را روی یک ظرف بزرگ پر از آب داغ بگیرید تا بخار آب روی پوست بنشیند. این کار فواید زیادی برای پوستتان دارد. سعی کنید تا جایی که می توانید از بخار داغ استفاده کنید.
 • روی بخش های مبتلا چسب بزنید. آن را رها کنید تا کاملا خشک شود.
 • چسب را از روی پوست بردارید و نتیجه را روی چسب مشاهده کنید.

 

17. فشار دادن  و خارج کردن جوش های سر سیاه

فشار دادن و خارج کردن جوش های سر سیاه

 • پوست خود را گرم کنید زیرا گرم کردن باعث باز شدن منافذ می شود و امکان فشار دادن و خارج کردن سرسیاه ها بیشتر می شود.
 • در اولین قدم پوست خود را تمیز کنید و بعد روی مناطق مبتلا کمپرس گرم قرار دهید.
 • بخشی از پوست را بین انگشتان خود بگیرید که یک یا چند سرسیاه در مرکز آن باشد و فشار بدهید.  باید سعی کنید فشار از زیر سرسیاه به آن وارد شود.
 • این روش هنگامی بهترین کارآیی را دارد که سرسیاه ها کاملا سفت و پر نشده باشند و اگر پوست شما خیلی حساس نبوده و به آسانی زخم نشود.
 • شما برای این کار می توانید از یک ابزار تخلیه یا سوزن استفاده کنید تا آن را تخلیه کنید. اگر فکر می کنید این روش برایتان سخت است یا امکان آکنه دارد بهتر است از روش های دیگر استفاده نمایید.

 

18. استفاده از مسواک و خمیر دندان برای خارج کردن جوش های سر سیاه

مسواک و خمیر دندان برای خارج کردن جوش های سرسیاه

 • مقدار کافی خمیردندان روی مسواک قرار دهید.
 • مسواک را مرطوب کنید و بخش های مبتلا را نیز خیس کنید.
 • به آرامی مسواک را بر روی مناطق مبتلا بکشید  تا از سرسیاه های موجود در آن خلاص شوید.
 • گاهی بخار نعنای خمیر دندان چشم های شما را آزار می دهد به همین خاطر بهتر است خمیر دندان را خیلی نزدیک چشم ها نبرید.
 • در صورتی که سرسیاه های  زیادی روی بینی دارید خمیر دندان کمتری استفاده کنید تا چشم هایتان را آزار ندهد.
 • کارآیی این روش در از بین بردن سرسیاه ها معروف شده اما تضمینی برای آن وجود ندارد.
 • قبل از بکار گرفتن این روش مسواک را با آب جوش تمیز کنید.
 • این کار را هر روز تکرار کنید تا مناطق مبتلا کاملا صاف و عاری از سرسیاه شود.

 

19. استفاده از  کرم های حاوی آلفا هیدروکسی اسید یا AHAS  برای از بین بردن جوش های سر سیاه

کرم های حاوی آلفا هیدروکسی اسید

 • یک کرم حاوی آلفا هیدروکسی اسید  بخرید.
 • مقدار کمی از کرم را روی بخش دارای سرسیاه قرار دهید. این کرم آلودگی ها  و پوست مرده را از بین برده و سرسیاه ها را به سطح پوست می آورد.
 • این کار را یک ساعت بعد تکرار کنید.
 • این محصولات می تواند موجب تحریک ، خشکی و ترک پوست شود. درصورتی که پوستتان دچار آزردگی شد دیگر از آن استفاده نکنید.
 • آلفا هیدروکسی اسیدها  به تشدید تاثیر نور خورشید شناخته شده هستند،  بنابر این باید مراقب باشید که در صورت استفاده از این کرم کمتر پوست خود را در معرض نور شدید خورشید قرار دهید.

 

20. شیر پاک کن  برای از بین بردن جوش های سر سیاه

شیر پاک کن

 • یک شیرپاک کن 2 درصد تهیه کرده و آن را  روی صورت بمالید.
 • شیر را به آرامی و به مدت 5 دقیقه روی پوست ماساژ بدهید.
 • این روش زمانی بهترین نتیجه را خواهد داشت که درست قبل از خواب انجام شود.
 • روی بخش های مبتلا وازلین بمالید و بگذارید شب تا صبح روی پوست بماند.
 • بعد از بیدار شدن سرسیاه ها را به آرامی فشار دهید تا به راحتی از پوست خارج شود.
 • صورت خود را با آب سرد بشویید.

 

21. ماسک لایه بردار شیر و ژلاتین  برای از بین بردن جوش های سر سیاه

ماسک لایه بردار شیر و ژلاتین

 • یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری ژلاتین بدون طعم را با هم مخلوط کنید.
 • مخلوط را به مدت ده ثانیه درون ماکروویو یا شعله گاز  گرم کنید.
 • مخلوط را  به صورت نوارهای باریک روی بخش های مبتلا قرار دهید شما می توانید از یک قلم موی نقاشی یا برس آرایشی برای مالیدن آن روی پوست استفاده کنید.
 • صبر کنید تا روی بخش های مبتلا خشک شود. حدود ده دقیقه طول می کشد. هر چند که ممکن است بیشتر یا کمتر طول بکشد.
 • نوارها را از روی پوست بردارید متوجه خواهید شد که سرسیاه ها را از ریشه بیرون آورده است.

 

رهنمودهای دیگر برای خلاص شدن از سرسیاه ها

 • سعی کنید کمتر دست به صورت خود بزنید تا مانع از انتقال چربی دست ها به صورت شوید.
 • موهایتان را تمیز نگاه دارید. درصورتی که صورت تان تمیز باشد چربی موها به تدریج روی صورت آمده و منافذ را مسدود می کند.
 • مرتبا رو بالشی هایتان را عوض کنید تا از بروز سرسیاه ها در آینده جلوگیری شود.
 • صورت خود را هر روز بشویید و از پاک کننده ها بپرهیزید. از یک لایه بردار یا یک آب پاش استفاده کنید.
 • بعد از استفاده از روشهای درمانی آب سرد روی پوست بگیرید زیرا منافذ پوست را می بندد ومانع از تجمع مجدد گردو غبار و آلودگی در آنها می شود.
 • مرتبا از مرطوب کننده های بدون چربی استفاده کنید چون ترجیح می دهید منافذ پوستتان بیش از این مسدود نشوند.
 • حداقل یک بار در روز صورت خود را بشویید. بهتر است در صورت امکان دفعات بیشتری آن را با آب بشویید.
 • اگر این موارد را رعایت کنید ظرف 4 یا 5 روز شاهد نتایج آن خواهید بود.
 • استفاده گهگاه از یک جمع کننده منافذ می تواند بروز سرسیاه ها را کاهش دهد.
 • برای دور نگه داشتن چربی از صورت خود از کاغذهای جاذب چربی یا ورقه های جاذب چربی پاک کننده استفاده کنید که ملایم و موثر بوده و در هر داروخانه ای نیز در دسترس می باشند.

 

مقالات مرتبط

آکنه یا جوش صورت تنها مشکل نوجوانان نیست. این جوشها و دانه های مزاحم می توانند در هر سنی بر روی...
27 فروردين, 1397 - 21:07 2،463
درمیان ستاره های پاپ هالیوود، شکیرا یکی از سرزنده ترین و با روح ترین خواننده هایی ست که ظاهر و...
24 بهمن, 1396 - 10:14 4،683
 • آرایش و زیبایی
خیلی از ما دوست داشتیم که تعیین نوع و جنس پوست نیز همانند تشخیص گروه خونی کار آسانی می بود. اما...
4 بهمن, 1396 - 08:46 10،515
فرقی نمی کند 35 ساله باشید و تازه شروع به دیدن اولین نشانه های پیری پوست کرده باشید یا 55 ساله...
15 مهر, 1396 - 12:46 6،792
سلولیت وضعیتی ست که در لایه پایه ای پوست چربی رسوب کرده و به پوست ظاهری فرورفته و ناهموار می...
1 آذر, 1395 - 14:41 7،217
​ آیا همیشه جوش های صورتتان در یک جای ثابت ایجاد می شوند؟ برطبق طب سنتی چینی، محل ایجاد دانه...
6 آبان, 1395 - 11:21 43،640

دیدگاه‌ها

عکس‌های پری
دیدگاه: 

روش 18 رو انجام دادم، عالی بود

عکس‌های خودم
دیدگاه: 

ممنون ولی این کارهارا که انجام بدیم از بین میرن ولی دوباره پیداشون میشه درمان قطعی نداه

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

دست شما در نکنه

عکس‌های من
دیدگاه: 

مرسی عالیییییییییییییییییییییییی بود

عکس‌های من
دیدگاه: 

مرسی عالیییییییییییییییییییییییی بود

عکس‌های نغمه
دیدگاه: 

خمیر دندان اثر موقتی ولی در رفع جوش های سرسیاه عالی دارد

عکس‌های سارینا
دیدگاه: 

ماشاالله

عکس‌های فرشته
دیدگاه: 

فكر نكنم ان كارا خوب باشه

عکس‌های خودمون
دیدگاه: 

عالی بود خیلی ممنون

عکس‌های مهلا
دیدگاه: 

دستتون دردنکنه خیلی خوب وموثر بود ممنون

عکس‌های انجيلكا حبيبي
دیدگاه: 

من تا هنوز إز أين روش استفاده نكرده ام اما يك خواهر ما گفته بود كه روش 18 خوبتر بود من هم ميخواهم إز أين روش استفاده كنم

عکس‌های مهسا
دیدگاه: 

سلام کدوم روش را که امتحان کردید سریعتر جواب داده؟؟

عکس‌های هانا15
دیدگاه: 

ممنون انجام میدم تا ببینم نتیجه چیه متشکرم از سایت خوبتون لاااایک
اما پوست من زیادی چربه فک نمی کنم نتیجه بده اگرم بده جوش های سرسیاه پس از مدتی دوباره پیداشون میشه

عکس‌های هادی
دیدگاه: 

توضیح بیشتر بدید

عکس‌های alireza
دیدگاه: 

مرسی از گفته هاتون ولی میشه بگین کدووم روش سریع ترین راه رو به همراه داره ممنون

عکس‌های رویا
دیدگاه: 

روش 18خوب بود

عکس‌های ریحانه
دیدگاه: 

روش ۲۱ فوق العاده سریع و خوب جواب میده ...

عکس‌های S.navim
دیدگاه: 

اثرش تا چند روزه بعدش جوش های سر سیاه بیشتر میشه و بزرگتر من آبلیمو و نمک استفاده کردم انگور هم موثره

عکس‌های نفس
دیدگاه: 

مرسی عالییییییییییییییییییییییییییییییی بود دستتون درد نکنه.لایییییییییییییییییییییک

عکس‌های ندا
دیدگاه: 

ممنون از سایتتون

عکس‌های امیر
دیدگاه: 

سلام ممنونم از سایت خوبتون فقط یه چیزی من پوستم خشکه سبزس بعد چند تا نقطه سیاه رو پوستم حک شده با کدوم روش بزنم بهتره؟؟؟؟؟؟؟

عکس‌های Rakhsha
دیدگاه: 

Mr30خیلی خوب بود مخصوصأ ۱۸

عکس‌های مهدیه
دیدگاه: 

ممنونم,ازساییتون

عکس‌های ماهان
دیدگاه: 

سلام
خیلی عالی و مفید بود اما میشه بگین کدوم راه موـر تره و البته سریع تر ؟؟؟؟

عکس‌های Zahra
دیدگاه: 

It's very good

عکس‌های تارا
دیدگاه: 

روش 18 خوب بودوممنونم از سایت خوبتون
دوستان حواستون باشه وقتی از این روش استفاده می کنین خمیردندون زیاد بزنید رو مسواکتون طوری که برس مسواکو بپوشونه بعد آروم و ملایم حرکات دورانی و بالا پایین و چپ راست رو رو ناحیه مورد نظر انجام بدید
حتما ملایم وگرنه مثل بینی الان من قرمز و متورم میشه مجبور شدم با پنکک التهابشو بپوشونم

عکس‌های ANIKA B
دیدگاه: 

سلام عالی بود امیدوارم جواب بدن

عکس‌های سمانه
دیدگاه: 

سلام خیلی ممنونم از سایت قشنگتون. عکساتون باکیفیته میشه لطفا بگید ازچه نرم افزارعکسی استفاده میکنید؟
وتاحالا شنیدیدکه عکسها ووالیپرهایی باکیفیت فول اچ دی؟ اسم اون نرم افزار عکس فول اچ دی میکنه کیفیتوچیه؟ ممنون

عکس‌های بي نام
دیدگاه: 

روش ١٧من كردم جاش سوراخ مونديال چرا

عکس‌های هانا
دیدگاه: 

سلام میشه بهترین راه رو معرفی کنید

عکس‌های یاسی
دیدگاه: 

درباره ی روش18و زمان استفاده از آن بیشتر توضیح دهید ممنون

عکس‌های ساره سعید
دیدگاه: 

مطالب عالی بود ممنون...

عکس‌های شکوفه
دیدگاه: 

ممنون از سایت خوبتون عـــــــــــــــــــــــالی همه ی درمان ها نتیجه اوردن

عکس‌های مینا
دیدگاه: 

روش7 عاللیییییی

عکس‌های خودم
دیدگاه: 

روش 18 بد نبود ولی یه راهه قطعی میخوام لطفا

عکس‌های ahmad
دیدگاه: 

جوش های سیاه زیر پوستی ان اصلن از بین نمیرن

عکس‌های mahya
دیدگاه: 

دوستان روش 18 موثر بود لطفا جواب بدید ♥♥♥♡♡♡

عکس‌های fati
دیدگاه: 

روش 18خوبه

عکس‌های setare
دیدگاه: 

روش 16 رو انجام دادم عااااااااااالی بود

عکس‌های ghazal
دیدگاه: 

کدوم راه بهتر بود؟

عکس‌های زهرا
دیدگاه: 

به نظر من روش 18 بهتره

عکس‌های بي نام
دیدگاه: 

كدوم راه نيم ساعته جواب ميده

عکس‌های amirhossein
دیدگاه: 

شما توی یه قسمت مید ابلیمو با اب رقیق کنید و کمی نمک بزنید تا بهتر عمل کنه بعدش توی یه قسمت میگید ابلیمو با شکر استفاده کنید تا معجزه کنه خب مگه میشه ابلیمو با 2 چیز کاملا متفاوت یه کارو انجام بدن.لطفا جوابی براش داشته باشید.و دوستان گلم برید یکم تحقیق کنید هیچ وقت از خمیر دندون با این اسید شیمیایی بالاش برای صورتاتون استفاده نکنید عواقبشو بعدا میبیند یه راه درمانی موقته و باعث میشه که صورتتون خشک بشه و جای جوش سایه بشه اینو برای جوش هاتون گفتم برای جوش های سر سیاهم موقته بهترین چیز ابلیمو ولی معلوم نیست باید با نمک قاطی شه با شکر.موفق باشید

عکس‌های میثم
دیدگاه: 

روش 23 عالی بود

عکس‌های سینا
دیدگاه: 

سلام ب همگیتون روش خمیردندان خیلی عالیییییییییییی بود.ممنونم از سایتتون سینا 22اردبیل

عکس‌های بنیامین
دیدگاه: 

واقعا دمتون گرم با این سایتتون خدایش این همه سایت رفتم هیچ سایتی عین این ندیدم دمتون گرم

عکس‌های امیر
دیدگاه: 

عالییییییی

عکس‌های افسانه
دیدگاه: 

بابا این سایت عشق خیلی خیلی دستتان درد نکنه عالی بود واقعا گوتو تمام سایت ها واقعا مممممممممممممرررررررررررررررر سسسسسسسسسسسسسسسسسسسییییییییییییییییییی

عکس‌های مد روز
دیدگاه: 

عالی

عکس‌های Moslem
دیدگاه: 

عالی بود.دستتون درد نکنه بابت زحماتی که کشیدید

دیدگاه تان را بیان نمایید