تمرینات ورزشی موثر در بزرگ شدن سینه ها

تمرینات ورزشی برای بزرگ شدن سینه

آیا از سینه هایتان  راضی نیستید؟ اما تمایلی برای صرف زمان و هزینه جراحی ندارید؟ شما تنها نیستید. امروزه زنان از روشهای طبیعی مختلفی استفاده می کنند تا بدون اینکه عمل جراحی انجام دهند، سینه های  بزرگ داشته باشند.گرچه نتایج این روش های طبیعی  نسبت به ایمپلنت خیلی واضح و آشکار نیست  اما افراد روش ها و راه حل های مختلفی را امتحان می کنند تا نتیجه ای هرچند در حد متوسط بگیرند. اما این اهمیت دارد که خیلی از "فوت و فن ها و حقه های" بزرگ کردن سینه پشتوانه ی علمی ندارند. حتی روش هایی که اعتبار علمی دارند موفقیت آمیز بودنشان تضمین شده نیست. برای شروع می توانید تمرینات ورزشی موثر افزایش حجم و خوش فرم شدن سینه ها را مطالعه کنید.

1.عضلات سینه تان را بسازید.

وزنه زدن نه تنها راهی برای بهبود قوا، حالت و سلامت کلی  بدن است بلکه همچنین راهی موثر  برای بهبود بخشیدن به سینه ها می باشد!  به ویژه  ساختن و تقویت عضلات صدری ( که در زیر سینه ها قرار دارند)  با یک برنامه ورزشی قدرتی منظم می تواند به افزایش  سایز، سفتی و گردی پستان کمک کند. در ادامه دو ورزش ساده برای تقویت عضلات سینه ای آورده شده است:

  • پرس سینه: بر روی پشت بخوابید بطوریکه زانوها خم باشد و پاها روی زمین قرار داشته باشد. در هر یک از دستها دمبلی بگیرید طوریکه آرنجها با زاویه ی 90 درجه قرار بگیرند. از عضلات قفسه سینه استفاده کنید تا وزنه ها را به سمت سقف بلند کنید طوریکه دمبل ها را به هم تماس دهید. وزنه ها را به صورت آرام و یکنواخت به جای اول برگردانید. سه تا چهار بار در هفته این ورزش را در سه ست 12-15 تکراری  انجام دهید.

پرس سینه

  • شنا رفتن: دستها و زانوهایتان را روی زمین بگذارید. پاهایتان را به سمت عقب بکشید و روی پنجه ی پا در حالت تعادل قرار بگیرید. دستهایتان را خم کنید و بدنتان را به پایین و به سمت زمین ببرید. از دستها و قفسه سینه تان برای برگشتن به جای قبلی استفاده کنید. پشتتان را صاف نگه دارید بطوریکه بدنتان در یک خط صاف قرار داشته باشد. اگر این حرکت خیلی سخت است می توانید زانوهایتان را روی زمین بگذارید. این تمرین را در هر هفته 3-5 بار و در سه ست 12-15 تکراری انجام دهید.

شنا رفتن

2.روی عضلات پشت و شانه هایتان نیز کار کنید.

 فقط عضلات قفسه سینه تان نیست که باید روی آن کار کنید. به طور عمومی، در حال بدنسازی، شما باید اطمینان داشته باشید که همه گروه های عضلات اصلی شما هر هفته به کار گرفته می شود تا همه ی بدن قوی شود و از صدمه جلوگیری شود. بعلاوه، قوی بودن عضلات  دیگر در کنار عضلات سینه همچنین می تواند اثرات مثبتی در بزرگ شدن سایز پستان داشته باشد. به عنوان مثال، قوی شدن عضلات پشت و شانه شما بالاتنه را حجیم می کند و ظاهر بالاتنه تان را صاف و قوی نگه می دارد. این موارد به همراه هم می تواند ظاهر پستان را بزرگتر و قالب دار تر جلوه دهد. با ورزش های ساده ای که در ادامه ذکر شده اند می توانید کار کردن روی پشت و عضلات شانه را شروع کنید:

  • بالارفتن به شکل Y: طوری بایستید که پاهایتان به اندازه عرض شانه باز باشد. در هر دست یک دمبل بگیرید بطوریکه مقابل ران تان قرار بگیرد. با حرکت یکنواخت و کنترل شده ای دمبل ها را در مقابل تان و بالای سرتان به شکل Y بلند کنید. در حال انجام این حرکت مرکز بدنتان را سفت و در وضعیت صافی نگه دارید. این تمرین را با به آرامی پایین آوردن وزنه ها به محل اصلی شان تکمیل کنید. 3-5 بار در هفته در سه ست 15-20  تکراری  این تمرین را انجام دهید.

بالا رفتن به شکل y

  • حرکت بازگشتی: دو دمبل را در دستهایتان نگه داشته و در وضعیتی شبیه به شنا رفتن قرار بگیرید طوری که  که دستهایتان صاف و مستقیم  قرار بگیرد. کفل هایتان را ثابت نگه دارید یکی از دمبل ها را به سمت قفسه سینه تان بلند کنید ، آرنجتان را به سمت خارج از بدن نگه دارید. دمبل را به سمت پایین برگردانید و حرکت را با دست مخالف تکرار کنید. 3-5 بار در هفته این ورزش را در سه ست 12-15 تکراری انجام دهید.

حرکت بازگشتی

3.نگران حجیم شدن تان نباشید.

این یک افسانه است که زنان  با ورزش های بدنسازی حجیم و  عضلانی و غیر جذاب می شوند. در حقیقت، تقریبا برای زنان  غیر ممکن است که بدون بدنسازی حرفه ای و مصرف استروئید عضلات بزرگ و تیکه ای بدست بیاورند. زنان به اندازه مردان هورمون استروئید تولید نمی کنند و این  امر بدست آوردن عضلات بزرگ را برای آنان سخت می کند. 

4.اگر لاغرید، وزن اضافه کنید.

پستانها از بافتهای چربی به هم پیوسته تشکیل شده اند. مانند بقیه بافتهای چربی در بدن، با از دست دادن وزن، چربی این قسمت هم از بین می رود. اگر لاغرید و سینه کوچک دارید، خوردن مقداری چربی می تواند به پر کردن پستان هایتان کمک کند. اما شما می خواهید از اضافه کردن وزن به صورت سریع و چاقی اجتناب کنید زیرا چاقی اثرات منفی زیادی دارد. بهترین کار این است که میزان کالری دریافتی را به طور ملایم در طی یک یا دو هفته افزایش دهید و نتایج را مورد ارزیابی قرار دهید اگر تغییری که دیدید را دوست نداشتید به رژیم قبلی برگردید.

  • اما مهم است توجه داشته باشید که همه زنان به طور متفاوتی وزن را در اندامشان نشان می دهند برخی در رانها، شکم یا در جاهای دیگری قبل از پستان هایشان وزن را ظاهر می کنند.

 

5.به افسانه" لاغر یا چاق کردن موضعی اندام ها" اعتقادی نداشته باشید.

متاسفانه این یک عقیده عمومی ست که سوزاندن چربی در مناطق خاصی با ورزش های انتخابی آن مناطق امکان پذیر است. در حقیقت، چیزی به عنوان کوچک کردن نقطه ای وجود ندارد شما می توانید چاق کردن یا لاغر کردن را در تمام بدنتان انجام دهید اما نمی توانید تنها در یک منطقه خاص آن را اعمال کنید. این مفهوم مکررا توسط تحقیقات علمی ثابت شده است. وقتتان را برای کوچک کردن موضعی بدنتان تلف نکنید. اثری نخواهد کرد.

  • با اینکه  شما نمی توانید با هدف گیری مناطق خاصی چربی را اضافه کنید یا از دست بدهید ، ولی می توانید با هدف گیری مناطق خاصی به کمک تمرین های ورزشی قوی، عضله بسازید.

 

مقالات مرتبط

گردن ناحیه ای از بدن است که زیبایی آن همواره مورد نگرانی زنان و مردان قرار داشته است. در واقع،...
13 بهمن, 1396 - 22:28 3،911
پیوراریا میریفیکا برای سالهای بسیاری به منظور اهداف پزشکی و عمدتا بعنوان مکمل هورمون زنانه مورد...
16 دى, 1395 - 13:36 10،872
هر شخصی بر این نکته که یوگا می تواند انعطاف پذیری بدن را افزایش داده و همچنین باعث آرامش درونی...
16 فروردين, 1395 - 10:53 27،197
عصب سیاتیک پهن ترین و بلندترین عصب در بدن ماست. این عصب از نزدیکی ستون فقرات در قسمت...
3 اسفند, 1394 - 04:41 32،988
اگر به دنبال درمانی مناسب برای سینه های افتاده هستید، حتما یوگا را امتحان کنید. با انجام حرکات...
9 بهمن, 1394 - 05:14 19،662
یوگا بر روی تعادل و هماهنگی بین ذهن، جسم و بدن تمرکز دارد. این تعادل و هماهنگی از طریق موارد...
15 شهريور, 1394 - 12:36 3،657

دیدگاه‌ها

عکس‌های سعیده
دیدگاه: 

مطالب واقعا عالی و آموزنده بود.با تشکر

عکس‌های هدی
دیدگاه: 

عالی بودن

عکس‌های الناز
دیدگاه: 

مرسی از راهنمایی های خوبتون .

عکس‌های الهام
دیدگاه: 

ممنون خىلى خوب بود؛-)

عکس‌های سمانه
دیدگاه: 

خوب بود

عکس‌های لیلا
دیدگاه: 

بسیار کامل ومفهوم وآموزنده باتشکر

عکس‌های سارا
دیدگاه: 

عالی بودن.این ورزش ها خیلی بهتر از عمل جراحیه.با تشکر

عکس‌های فاطمه
دیدگاه: 

خوب بودن ولی خیلی تاثیرندارن چندسال طول میکشه تا اونجوری ک دلت میخوتدبشه

عکس‌های رها
دیدگاه: 

خیلی ممنون خوب بودخیلی کامل بودوراه خوبی هم هست واقعاممنون

عکس‌های مریم از همدان
دیدگاه: 

بسیارسپاسگذارم ایده ها و راهکارهای شما بدون هزینه و در دسترس است امیدوارم تاثیرشورومنم جواب بده از حالا شروع می کنم.مرسی

عکس‌های شبنم از بندرعباس
دیدگاه: 

راهکاراتون واقعا اثربخشه!

عکس‌های شبنم از بندرعباس
دیدگاه: 

راهکاراتون واقعا اثربخشه!

عکس‌های مهمان
دیدگاه: 

سلام من عاشقه این سایتم فقطم این سایتو قبول دارم حتی از حرف مربیمونم بیشتر میخواستم بدونم من اگه حرکاتی مثل ایروبیک و بدنسازیو باهم انجام بدم باعث میشه چربیای اضافه سفت شه یا باعث لاغری میشه ؟؟؟

عکس‌های سایه
دیدگاه: 

خیلی خوب ممنون چیزو ک میخواستم اینجا پیدا کردم

عکس‌های ندا
دیدگاه: 

عالللی بود

عکس‌های سحر
دیدگاه: 

خیلی خوب بود واقعا سینه هام بزرگ شده

عکس‌های ساناز
دیدگاه: 

عایه واقعا تاثیر داره

عکس‌های ناهید
دیدگاه: 

تازه برنامه رو گرفتم تا انجام بدم ببینم چی میشه.ممنونم از راهنمایتون

عکس‌های نفیس
دیدگاه: 

کسی امتحان کرده؟

عکس‌های mm
دیدگاه: 

یعنی فایده ای هم داره

عکس‌های sanam
دیدگاه: 

امیدوارم ک خوب باشه تا اینجا ک امیدوارانه بود

عکس‌های نهال
دیدگاه: 

امیدوارم برا منم جواب بده چون از کوچیکیه سینه هام اذیت میشم

عکس‌های زهرا
دیدگاه: 

من یه مدت کوتاه امتحان کردم حدود 3 هفته و واقعا احساس میکنم اثر داره اگه وقت دارید حتما انجام بدید

عکس‌های فاطمه‏ ‏جووون‏ ‏از‎ ‎bbs
دیدگاه: 

تازه‏ ‏خوندم‏ ‏خداکنه‏ ‏تاثیر‏ ‏گذارباشه....

عکس‌های سمیرا
دیدگاه: 

باسلام خدمت دوستان عزیز،این روشهاتاثیرداره وبین دوستان هم مشاهده کردم.خودمم همین مشکل ودارم ولی متاسفانه بخاطرشغلم نتونستم روش کلیک کنم بااین حال هروقت ازمطب میومدم زیردوش یه کم تمرینات روانجام میدادم الان حدودیه سایزتغییرحجم داشتم

عکس‌های سحر
دیدگاه: 

اره خوبه درست میگن تاثیرداره

عکس‌های زهرا
دیدگاه: 

عالی.ممنون.واقا تاثیر داره.

عکس‌های باران
دیدگاه: 

امیدوارم واقعا موثرباشه

عکس‌های ندا
دیدگاه: 

توكل به خدا امتحان ميكنم نميدونم چه نتيجه بگيرم ولي

عکس‌های هادی
دیدگاه: 

مطالب واقعا عالی و مفید. ...ممنونم

عکس‌های سولماز 4تیر1395.'15
دیدگاه: 

سلام
من باسن و سینه ها کوچیک هست چیکار کنم بزرگ بشن
وزنم 53 وقدم 67میباشد ....

عکس‌های م .ر
دیدگاه: 

سلام دختر من ازین دستگاه استفاده کرده خوبه ولی نوک سینه اشم داره بزرگ میشه باید چیکار کرد؟از ده دقیقه بیشتر یا کمتر؟

دیدگاه تان را بیان نمایید